Akumulatory bidon jak zamontować?

Witam. Przedstawiam instrukcję jak za pomocą narzędzi dostępnych do montażu zestawu bidon można zwymiarować precyzyjnie ramę i nanieść miejsca otworów na podstawę bidonu.
Narzędzia niezbędne do poprawnego zamontowania bidonu to:
- główka kątowa do wiercenia w małych ramach od 17 cali, którą możemy zamontować do wiertarki, wkrętarki itp. Proszę nie przekraczać 800 obrotów, żeby główka nie rozsypała się podczas wiercenia :) Przekładnia kątowa nie wytrzymuje 3000 obrotów.

Kolejna czynność to przyłożenie bidonu do ramy i musimy upewnić się, że bidon się zmieści, zostawiając ok 3cm na wysunięcie go w stronę diod do główki ramy.


Kolejną czynnością jest przymierzenie bidonu do ramy. Trzeba go przyłożyć wraz z podstawką w ramę i zostawić 3 cm na jego wysunięcie jak na zdjeciu. Zwróćmy uwagę na fabryczne miejsca mocowania bidonu, aby je wykorzystać. w podstawce prawdopodobnie będziemy musieli wywiercić otwory. Dobrze aby 2 otwory znajdowały się w części aluminiowej, jedno mocowanie w okolicach oryginalnych pinów wyjściowych w bidonie na podstawce i oryginalne 2 mocowania w regulowanej szynie aluminiowej.


Jeżeli bidon się zmieści warto zaznaczyć mazakiem początek prowadnicy od strony korby (pedałów) i potem zaznaczyć miejsca reszty otworów. Aby złapać środkowy poziom, warto przyłożyć jakiś prosty element np. długą linijkę, kawałek rónej deski, płytki, czy cokolwiek co trzyma równą linię równolegle do oryginalnych 2 mocowań. Można poluzować mocno oryginalne śrubyi pomiędzy łepki śrub przyłożyć równolegle element wyznaczający linię prostą do wiercenia kolejnych otworów. 


Potem wiercimy otwory w ramie i zaciskamy nitonakrętki. Następnie zaczynamy przenosić wymiary na podstawkę bidonu za pomocą suwmiarki jak na rysunku. Mierzymy szerokość podstawy dzieląc przez 2 otwór wyjdzie idealnie na środku. Długość wyznaczamy od pierwszego otworu w ramie. Punktujemy obudowę bidonu i od pierwszego otworu mierzymy rozstaw w ramie do kolejnego otworu następnie wymiar tem przenosimy na podstawkę. Potem Mierzymy suwmiarką odległość od 2-3 otworu i zmowu przenosimy na podstawkę. Przy takiej plastikowej suwmiarce dokładność jest w zupełności wystarczająca :)

 Jak poprzenosiliśmy otwory zaczynamy przykręcać najpierw aluminiową część podstawki, dokręcając mocno do nitonakrętek załączonymi śrubami, potem dokręcamy ją do części plastikowej szyny. Przykręcamy szynę na środku do nitonakrętki w ramie, a 2 regulowane mocowania zostawiamy do przykręcenia na koniec.


Uwaga w części prowadnicy łepki śrub które wystają powinniśmy zeszlifować o połowę wysokości np. przy użyciu mikroszlifierki. Pamietajcie, zeby przed zeszlifowaniem łepków przytwierdzić testowo bidon, czy pasuje do podstawy, bo po zeszlifowaniu łepków cięzko będzie nam odkręcić podstawkę.

Jeżeli zdjęcia nie wiele mówią, to zapraszam do obejrzenia filmiku: