Rower poziomy matix

Kolejną konstrukcją, którą zdecydowaliśmy się zelektryfikować jest MATIX polskiej produkcji. Konstrukcja tego roweru jest dość udana :)
Pod względem elektrycznym zrobiliśmy 3 tryby prędkości do 25km/h do 30km/h i do 35km/h. Ten pierwszy tryb jest zgodny z przepisami i można jeździć po ścieżkach, a poza ścieżkami oczywiście można jechać na 3 biegu i nieco poszaleć w terenie. Rower wspomaga do 38km/h a na samej manetce bez pedałowania osiąga prędkość maksymalną 32km/h.
Konstrukcja tego roweru jest jednak delikatna z powodu zastosowania wielu ruchomych części i prędkości rzędu 50-60km/h nie służą mu dobrze, natomiast 35km/h jest bardzo optymalną prędkością. Daje już dużo frajdy z jazdy a jednocześnie jest bezpieczna i przewidywalna.

Zmontowaliśmy akumulator 10S8P na 80 ogniwach pryzmatycznych li-ion. Pojemność to 24Ah na 36V. Sterownik 250W oraz bezszczotkowy silnik bionx (wyprodukowany w kanadzie, jak i składany czyli nie pachnie chinami :) czynią tą konstrukcję wieczną i bezawaryjną. Można jeździć... jeździć i jeździć...
po 50 tysiącach km wypadałoby zmienić łożyska w silniku. Ponadto wypadałoby przesmarowywać ruchome elementy tj. tuleje w zawieszeniu, główki cięgłe i przeczyścić od czasu do czasu amortyzatory no i rzeczy eksploatacyjne.

Bardzo ciekawy sprzęt jeździ się nim szybko i wygodnie.